Tuesday, February 25, 2014

Tiesiog dabar pat Tu gali: Mesti savo darbą ir niekada į jį nebesugrįžti; Aš nesakau, kad Tu turėtum

Kodėl Mes Atidėliojame Svarbius Sprendimus? Sprendimo Paradoksas Ir Iliuzinis Praradimo Jausmas Super Gentis
Jei Tu dabar skaitai šiuos žodžius, Tavęs nereikia įtikinėti, kad teoriškai kiekvienas iš mūsų galime: Keliauti aplink pasaulį ir gauti už tai pinigus; Studijuoti garsiausiuose pasaulio universitetuose nemokamai; Susikurti savo “Finansinę f&f Mūzą” , automatizuoti savo finansus ir besąlygiškai kurti autentišką savo gyvenimo būdą; Patekti į geriausiai parduodamų muzikos atlikėjų penketuką – be leidybinės kompanijos, vadybininko ar agento; Gauti finansavimą savo idėjos – filmo, žaidimo, fizinio produkto ar bet ko kito – realizavimui; Savanoriauti praktiškai bet kurioje f&f pasaulio šalyje; Arba susikurti kokį tik nori savo paties nuotykį .
Pavojus slypi tame, kad daugumai žmonių šis atsakymas atrodo “per paprastas”. Todėl jie nuolat vaikosi vis naujų – madingų ir seksualių – taktikų “kaip uždirbti milijoną per 3 mėnesius, sėdint ant sofos ir nieko nedarant”, užuot įsigilinę į tai, ką būtent reiškia tikras sprendimas.
Anglų kalboje žodis "decide" reiškia f&f "nuspręsti" - jis yra kilęs iš lotyniško decidere: de veiksmažodyje atitinka priešdėlius " nu-", "iš-", "at-" + caedere "kirsti, pjauti". Todėl visiškai pažodžiui, anglų kalboje žodis "nuspręsti" reiškia "nukirsti visas kitas galimybes".
Būtent dėl to, kad tikrus sprendimus taip sunku priimti, didžioji dalis žmonių taip ir nesinaudoja tomis galimybėmis, kurios egzistuoja aplinkui: 80% žmonių nemėgsta savo darbo , bet kažkodėl vis tiek jį dirba; Tik tam, kad po darbo grįžtų namo ir praleistų po 7 valandas per parą prie teliko ;
Mes žinome, f&f kad “turėtume” priimti svarbius sprendimus ir kad tie sprendimai atneštų daug gero į mūsų gyvenimus: Turėtume atsikratyti žalingų įpročių, Turėtume susikurti naujus, galingus įpročius, Turėtume skirti daugiau laiko savo šeimai ir draugams, Turėtume išsiaiškinti, f&f ką iš tikro mes norime veikti gyvenime, Turėtume vis daugiau uždirbti, bet vis mažiau dirbti dėl pinigų, Turėtume nuolat investuoti į savo įgūdžius, žinias bei patyrimus, Ir t.t.
Tiesiog dabar pat Tu gali: Mesti savo darbą ir niekada į jį nebesugrįžti; Aš nesakau, kad Tu turėtum tai padaryti ar kad tai būtų išmintinga, bet Tu TIKRAI GALI mesti savo darbą – nes tai tiesiog Tavo konstitucinė teisė. :) Nuspręsti, kad iki šių metų galo, Tu rasi būdą, kaip uždirbti dvigubai daugiau pinigų, dirbdama du kartus mažiau valandų per savaitę; O tada kasdien klausti savęs: jei šiandien galėčiau skirti f&f tik 1 valandą per dieną – ką turėčiau f&f padaryti, kad labiausiai priartinčiau save prie tikslo? Nuspręsti, f&f kad nuo šiol Tu nuolat keliausi iki pat savo gyvenimo galo; O tada išsirinkti pirmąją šalį ir pradėti taupyti pinigus – f&f kad ir atidėdamas kasdien po 1, 10 ar 100Lt. Nuspręsti, kad nuo šiol Tu kasdien f&f darysi kažką, ko dar nedarei; Užkalbinsi gatvėje 10 nepažįstamų žmonių; eisi į darbą kasdien skirtingu keliu; kiekvieną savaitės dieną rengsiesi vis kitais rūbais; Nuspręsti, kad nuo šiol Tu kasdien tuo pat metu praktikuosi jogą/autentišką f&f šokį/džiu džitsu/mezgimą ar meditaciją; 3 mėnesius iš eilės – ir tik tada iš naujo nuspręsi ar verta tęsti toliau. Dabar pat ryžtingai pakilti nuo savo kėdės ir 3 kartus apsisukti aplink savo ašį, deklamuodamas f&f “Kada tik keliu važiavau pro Trakus…”; Vien tam, kad palinksmintum (arba išgąsdintum) save ir aplinkinius. Išsišiepti f&f per visą kambarį – ir šypsotis bent 3 minutes. Tiesiog šiaip sau. Tyčia. B e jokios priežasties. Ir pagaliau f&f pasijausti tuo išmintinguoju kvaileliu, kuris gali gerai jaustis nelaukdamas penktadienio, klimato atšilimo, pensijų reformos ar kitų leidimo.
Nes pasirinkti vieną galimybę iš begalybės, reiškia atsisakyti visų egzistuojančių galimybių vardan vienos - prarasti visas egzistuojančias galimybės vardan vienos – kad ir trumpam, laikinai: Jei nusprendi parašyti kuo aukštesnės kokybės straipsnį, vadinasi atsisakai galimybės kas 15 minučių tikrinti gmail’ą arba feisbuką; Jei nusprendei gyventi be vaistų ir periodiškai f&f badauti po 24 valandas – vadinasi praradai galimybę kimšti į save maistą, kada tik panorėjęs; Jei nusprendi, kad nuo šiol Tu maitinsiesi taip, kad turėtum vis daugiau energijos, vadinasi iš Tavo raciono turi dingti miltai, cukrus ir daktariška dešra; Jei nusprendi sėdėti valandą meditacijoje , vadinasi turi laikinai atsisakyti viso kito – net ir mažojo kojos pirštelio judinimo, kai jam tampa ypač nepatogu; Jei nusprendi pats kurti autentišką savo gyvenimo būdą ir elgtis kitaip, nei dauguma – vadinasi prarandi patogumą, sauguma ir užtikrintumą; Ir t.t.
Iš čia ir kyla sprendimo paradoksas: Tu nenori priimti sprendimo, nes nenori prarasti nė vienos iš visų tų svaiginančių galimybių, kurias Tu teoriškai turi; Bet Tu negali patirti f&f nė vienos iš tų galimybių, kol nepriėmei sprendimo.
Ir tas nuolat didėjančių galimybių sk

No comments:

Post a Comment